Adventní čas 3.B

Na advent jsme se s dětmi připravovali tím, že jsme vyráběli adventní věnec. Práce s přírodninami děti bavila, také se naučili používat zahradní nůžky a další nástroje. Když přišel prosinec, čekalo nás překvapení v podobě adventních pytlíčků, které jsme každý den otevírali. Abychom viděli, jak čas plyne, lepili jsme nad Betlém hvězdy a jednotlivé dílky puzzle. Seznamovali jsme se také s vánočním příběhem o narození Ježíška. Celý prosinec nás provázel příběh o Dorotce a Vincentovi, kteří putovali a prožívali různá dobrodružství a hledali tajemství Vánoc. Zadávali nám úkoly, které jsme s chutí plnili. Například jsme vybarvovali lucerničky, pekli jsme cukroví, vyráběli přání pro rodiče, zdobili jsme stromeček, zpívali koledy a plnili další zajímavé aktivity. Také jsme zkoušeli vyrábět z keramické hlíny a připravili jsme dárek pro rodiče- voňavou svíčku. Poslední společný školní den v roce 2023 jsme si užili. Vyzkoušeli jsme si vánoční zvyky a u stromečku rozbalili dárečky. Už teď se těšíme na společné chvíle, které nás čekají v novém roce.