Družina a internát

Družina

Nepřihlášeného žáka není možné umístit do školní družiny.

Provoz školní družiny

Školní družina funguje v pracovních dnech následovně:

Pracoviště Fr. Skaunicové:

  • Po – Pá: 6:45 – 8:30
  • Po – Pá: 12:30 – 16:15

Pracoviště Koperníkova:

  • Po – Pá: 12:00 – 16:00

Internát

Mimobrněnské děti mají od pondělí do pátku možnost ubytování na internátě. Děti jsou ubytovány ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. Mají k dispozici všechny prostory školy (cvičebnu, relaxační místnost, společenskou místnost s televizí a videem, kuchyňku, zahradu). Stravování je zabezpečeno 5-6x denně.

Odpoledne jsou děti rozděleny do výchovných skupin, které vedou kvalifikované vychovatelky. V každé skupině pracuje také asistent/ka pedagoga. I při odpolední činnosti probíhá práce rehabilitační pracovnice. Noční služby zabezpečují noční bezpečnostní pracovnice s pedagogickým vzděláním.

Činnost výchovných skupin probíhá souběžně s činností školní družiny. Ve skupinách je maximálně 7 dětí, ale rozdělení není shodné s třídním kolektivem. Činnost je zaměřena na odpočinek a relaxaci, sportovní a estetické zájmy, společenskou socializaci, nácvik sebeobsluhy a vedení k samostatnosti.

Provoz

Týdenní provoz: pondělí – pátek

Nástup: pondělí 7:00 – 8:00 hod

Odchod: pátek do 16:00 hod. Den před prázdninami, pokud spadá na jiný den než pátek, si musí rodiče dítě vyzvednout do 16:00 hod.

Rodiče jsou povinni přivést dítě s předepsanými medikamenty, které odevzdají asistentce ve třídě.

Nemocné dítě nemůže být přijato na internát ani do školy!

Aktuality z Družiny a internátu