Družina a internát

Družina

Nepřihlášeného žáka není možné umístit do školní družiny.

Provoz školní družiny

Školní družina funguje v pracovních dnech následovně:

Pracoviště Fr. Skaunicové:

 • Po – Pá: 6:45 – 8:30
 • Po – Pá: 12:30 – 16:15

Pracoviště Koperníkova:

 • Po – Pá: 12:00 – 16:00

Internát

Mimobrněnské děti mají od pondělí do pátku možnost ubytování na internátě. Děti jsou ubytovány ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. Mají k dispozici všechny prostory školy (cvičebnu, relaxační místnost, společenskou místnost s televizí a videem, kuchyňku, zahradu). Stravování je zabezpečeno 5-6x denně.

Odpoledne jsou děti rozděleny do výchovných skupin, které vedou kvalifikované vychovatelky. V každé skupině pracuje také asistent/ka pedagoga. I při odpolední činnosti probíhá práce rehabilitační pracovnice. Noční služby zabezpečují noční bezpečnostní pracovnice s pedagogickým vzděláním.

Činnost výchovných skupin probíhá souběžně s činností školní družiny. Ve skupinách je maximálně 7 dětí, ale rozdělení není shodné s třídním kolektivem. Činnost je zaměřena na odpočinek a relaxaci, sportovní a estetické zájmy, společenskou socializaci, nácvik sebeobsluhy a vedení k samostatnosti.

Provoz

Týdenní provoz: pondělí – pátek

Nástup: pondělí 7:00 – 8:00 hod

Odchod: pátek do 16:00 hod. Den před prázdninami, pokud spadá na jiný den než pátek, si musí rodiče dítě vyzvednout do 16:00 hod.

Rodiče jsou povinni přivést dítě s předepsanými medikamenty, které odevzdají asistentce ve třídě.

Nemocné dítě nemůže být přijato na internát ani do školy!

Aktuality z Družiny a internátu

 • Vernisáž Elpis
  Dne 18. 5. 2023 se uskutečnila krásná akce – zahájení výstavy obrazů našich dětí a žáků „Obrázky pro radost“. Vernisáž uvedl vřelými slovy p. ředitel KC Kotlanka v Líšni PhDr. Michal Kročil. Kromě obrazů byla k vidění i keramika, která rovněž vznikala pod vedením p. učitelek z rukou našich žáků a malované tašky, které zdobily … číst více
 • Přání pro maminky
  Ve výtvarných dílničkách při pobytu na internátu děti s láskou vyrobily přáníčka pro maminky ke Dni matek.
 • Čarodějnické odpoledne ve školní družině
  Využili jsme hezkého počasí a v družině na Františky Skaunicové jsme uspořádali venkovní Čarodějnické odpoledne s úkoly a soutěžemi. Děti soutěžily například v chytání „čarodějnice“ do obruče nebo stříkání vodní pistolí do zavěšeného kruhu na stromě. Hrátky s vodou patřily k nejoblíbenějším aktivitám. Hry se dětem moc líbily a všichni jsme si užili krásné odpoledne … číst více