Září a říjen v 5.B

Výlet Obřany-lávka – Máme první týden školy za sebou a jak krásněji ho ukončit nežli výletem do Obřan lávka. Žáci z 5.B si to náramně užili, krmili kačeny a pohráli si na hřišti.

Pečeme štrůdl – V rámci ovocného týdne jsme si na s žáky 5.B upekli štrůdl. Mile mě překvapilo, jak to všem dětem šlo. Učili jsme se vyvalovat těsto, strouhat jablka a balit jablka do těsta.

Felinoterapie – V měsíci říjnu jsme na Fr. Skaunicové měli Felinoterapii. Zúčastnili se všechny třídy. Žáci měli možnost kočičky pohladit vykartáčovat, nakrmit. Paní terapeutky si pro žáky připlavily výtvarné tvoření. Moc jim za to děkujeme.

Výlet do Líšně – Rokle – Říjnový výlet pro 5.B byl na celé dopoledne. Jeli jsme MHD do Líšně na velké hřiště zvané rokle. Setkali jsme se tam se spousty jinými dětmi a trénovali jsme, jak se máme chovat. Tomášek a Jiřík si vyzkoušeli vzájemnou koordinaci při přesypávání písku a Adrianka se mohla zhoupnout na velké houpačce. Podařený výlet.

Halloweenská párty – Na Fr. Skaunicové poslední jsme říjnový den uspořádali Halloweenskou párty. Žáci plnili spousty strašidelných úkolů, hledání brouků a pavouků, různé úkoly zručnosti, dovednosti a odvahy. Po splnění úkolů následovalo defilé se spoustou strašidelných a moc pěkných masek. Touto cestou děkuji všem rodičům za skvělou přípravu. Užili jsme si i tancování a hry s padákem. Odměněny byly všechny děti, dostaly medaili, koště a krásně nazdobený perníček od maminky Adrianky paní Teskové. Děkujeme.