Oslava Adriančiných 18. narozenin

V únoru jsme ve třídě 5.B slavili krásné 18. narozeniny Adrianky. Její maminka přinesla čokoládový narozeninový dort, chlebíčky a džusy – zkrátka občerstvení, které nesmí chybět na žádné správné oslavě. Společně jsme vyzdobili třídu: nechyběly nafukovací balónky ani nápis „Adrianka 18“, na jehož výrobě se podíleli i spolužáci. Všichni jsme Adriance popřáli, předali dárky, společně … číst více

Olympijský týden  ve 2. A a 4. A 

Tento týden se nesl v duchu zimních olympijských her. Nejprve nejstarší žáci v hodinách pracovního vyučování vyrobili olympijskou pochodeň a další potřebné rekvizity. Ve třídách jsme si povídali a vyplňovali pracovní listy o zimní olympiádě, sportovních disciplínách  a  o barvách vlajky olympijských her symbolizujících jednotlivé světadíly. V dalších dnech jsme se sešli všichni společně a slavnostně … číst více

Dopoledne s Městskou policií Brno – 9. 1. 2026

Dnes nás navštívila paní Lenka – z Městské policie Brno. Povídala nám o tom, co musí vše uchazeč o místo u MP umět a jaký má být. Ukázala nám uniformu, kterou si děti mohly i vyzkoušet. Pověděla nám o povinnostech, které mají majitelé pejsků a o výškách pokut. Děti si mohly s plyšovým pejskem pohrát … číst více

„My Tři králové jdeme k Vám …“ III. B a V. B

Dne 6. ledna jsme si připomněli svátek Tří králů. Nejprve jsme si přečetli krátké obrázkové čtení. Potom jsme zjistili, jaké dary, kdo nesl. Prohléhli a prozkoumali jsme „zlato“ a zdobenou truhličku, myrhu (kousky pryskyřice) a přivoněli jsme si ke kadidlu (podobné vůni). Potom se objevila kometa, kterou jsme následovali jako Tři králové v průvodu. Dorazili jsme … číst více

Procházka vánočním Brnem

Před Vánoci jsme se se žáky tříd 3.B a 5.B vydali na procházku vánočním Brnem. Společně jsme vnímali sváteční atmosféru města, obdivovali vánoční výzdobu a užívali si chvíle strávené mimo školu. Vyfotili jsme se u nafukovacího vánočního dráčka a pokračovali městem k ozdobenému stromku, zvoničce a Halouzkovu dřevěnému betlému, který čítá na stovku postav. Vánoční … číst více

Čertíci na ZŠ Koperníkova

A je tu zase strašeníčko, strašeníčko…  Žáci tříd 2.A. a 4.A se převlékli za čertíky a užili si čertovského šklebení, strašení a vaření čertovského guláše. Rekvizity jako oheň pod veliký kotel a ohnivé buřtíky si vytvořili žáci v odpoledním vyučování.  Zazpívali si čertovské písničky, básničky s využitím znaku do řeči. Pohybově ztvárnili píseň „Rohy, kožichy, kopyta … číst více

Vernisáž Ibsenka

Dne 25. 11. 2025 jsme se již tradičně s žáky a pedagogy naší školy zúčastnili vernisáže v rámci výtvarné soutěže speciální školy Ibsenka, kde měla naše žačka Sabinka vystavený svůj krásný obrázek – portrét paní učitelky. V příjemném prostředí Mahenova divadla jsme si opět užili doprovodný program, moc dobré občerstvení, ale především jsme si prohlédli spoustu krásných portrétů … číst více