Maškaráda – výtvarná díla

Není nic veselejšího než společně s dětmi a přáteli si užít masopustního veselí. Tradiční masopust (neboli fašank) je dobou hodování, veselí, setkávání. Víme, že tradičně masopustní období začíná po Třech králích v lednu a končí v úterý před Popeleční středou.

My jsme si v letošním roce masopustní veselí, díky nemocnosti dětí, posunuli na pozdější datum čtvrtek 22. 2. I přes to jsme si všichni maškarádu užili.

V prostředí internátu vyzdobené balónky a girlandami si děti vyrobily karnevalové masky. Vyřezané masky si dokreslovaly pastelkami, dozdobily vyraženými tvary z barevných papírů, třpytivými kamínky a gelem s glitry. Vznikly nádherné masky. Některé děti je nosily i celé dva dny.

Děti z družiny připravily pro účastníky maškarády občerstvení – upekly tyčinky z listového těsta, připravily nebeský popkorn a křupky. (družina a internát na Koperníkové)