Fotogalerie

 • Maškaráda – výtvarná díla
  Není nic veselejšího než společně s dětmi a přáteli si užít masopustního veselí. Tradiční masopust (neboli fašank) je dobou hodování, veselí, setkávání. Víme, že tradičně masopustní období začíná po Třech králích v lednu a končí v úterý před Popeleční středou. My jsme si v letošním roce masopustní veselí, díky nemocnosti dětí maškarádu posunuli na pozdější … číst více
 • Pohádkový karneval
  Veselé karnevalové odpoledne si užily jak děti, tak dospělí ze všech skupin družiny na Fr. Skaunicové. Nechyběla diskotéka, děti se s radostí zapojily do mašinky při oblíbené písničce, následovaly hry a zábavné aktivity. Mezi oblíbené úkoly patřilo zdolávání „Pohádkové brány“, kdy všichni zúčastnění překonávaly bránu nejdříve podlézáním, a následně ti nejstatečnější i přeskakováním. Dětem chutnalo … číst více
 • Barevný karneval 
  ŠD Fr. Skaunicova – skupina 3 Na každém správném karnevale nesmí chybět klaun a spousta veselých masek. Barevné tvoření jsme si všichni užili.
 • Masopustní karneval na Fr. Skaunicové
  V úterý 13.2. se konal „Masopustní karneval“ na budově Františky Skaunicové. Všichni jsme se společně sešli v jídelně, kde byly připraveny jednoduché úkoly, které jsme plnili. Potom jsme se usadili jako v kině a podívali jsme se na interaktivní tabuli na krátkou pohádku o tom, jak se slaví masopust. Všichni jsme se už těšili do … číst více
 • Masopust na ZŠ Koperníkova
  Masopust tu dneska máme. Na obličej masku dáme. Pojď si s námi zatančit, budem spolu skotačit. Masopustního reje se zúčastnili žáci tříd I.A, II.A, IV.A.
 • Hravé odpoledne s modelínou. 
  Zimní odpoledne jsme si s dětmi zpestřili tvořením z modelíny. Procvičili jsme si jemnou motoriku, trpělivost, soustředění a  fantazii. (ŠD Fr. Skaunicova – skupina 3)
 • Leden v 1.B
  Na začátku ledna jsme si udělali projektový týden na téma Tři králové. Žáci během výuky plnili úkoly s tříkrálovou tématikou, vyrobili si koruny s papíru a dokonce si je i upekli – muffinky.
 • Lucka a Vojta v Anthroposu
  V rámci výuky Vlastivědy žáci Lucka z třídy IV.A a Vojta z třídy II.A navštívili expozice Pavilonu Anthropos. Seznámili se s nejstarší historií lidstva, vznikem a vývojem člověka i počátky umění a kultury. Nejvíce se jim pochopitelně líbila rekonstrukce mamuta, který je obklopen přirozeným přírodním prostředím.
 • Tvoření z keramiky v 5.B Fr. Skaunicové
  V pondělí si žáci zkoušeli tvořit párky, buřty, klobásy z keramické hlíny. Za úkol měli válet, krájet a motat do správného tvaru, pro rozvoj jemné motoriky. Celé toto tvoření bylo přípravou, aby na závěr zvládli vyrobit i svícen ve tvaru koruny na Tři krále.